W dniu 17. 09. 2020 r. uczniowie klasy 8 wraz z nauczycielami : p. R. Bednarz i p. B. Gwiżdżem wybrali się na wycieczkę do pobliskiej Łętowni. Zanim wyruszyli, wzięli jeszcze udział w audycji poświęconej pamięci poległych we wrześniowych starciach z Armią Czerwoną.
Góra Groń, która była celem wycieczki, jest położona na wysokości ok. 810 m n.p.m., na zachód od Stołowej Góry (841 m n.p.m.), w pobliżu przecięcia dwóch prostopadłych grzbietów Beskidu Makowskiego i biegnących nimi szlaków: niebieskiego i zielonego. Znajduje się tam kaplica-sanktuarium Pamięci Czynu Żołnierskiego AK. Wzniesiona została w latach 1996–98 staraniem kombatantów oddziału partyzanckiego „Harnaś" 3 PSP AK, który w 1944 r. miał tu swoją górską bazę. Obok kaplicy stoi drewniany krzyż i głaz z tablicą pamiątkową. Co roku w ostatnią niedzielę sierpnia odprawiana jest tam uroczysta msza św. „partyzancka" z udziałem żyjących kombatantów.
Po godzinnym marszu uczniowie wraz z opiekunami dotarli na szczyt. Potem zatrzymali się na chwilę przy kaplicy, aby wysłuchać krótkiej historii tego niezwykłego miejsca oraz wspomnieć tych, którzy poświęcili swoje życie w walkach podczas II wojny światowej.
Pogoda nie sprzyjała, więc nie udało się im zobaczyć pięknej panoramy, obejmującej spore fragmenty Beskidu Wyspowego i Gorców, a także Tatr i masywu Babiej Góry.
W drodze powrotnej na pobliskiej polanie zorganizowano ognisko, a uczniowie klasy ósmej stanęli w szranki w konkursie na najlepszy szałas. Okazało się, że sztuka przetrwania nie jest naszej młodzieży całkiem obca i doskonale odnaleźli się w roli surwiwalowców.
Wycieczka ta była doskonałą okazją do ponownej integracji zespołu klasowego po długim czasie rozłąki spowodowanym zdalnym nauczaniem oraz dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych chwil.