Pierwszy Dzień Wiosny

Nareszcie nadeszła wiosna! W czwartek 21 marca 2024 roku oficjalnie obchodziliśmy w naszej szkole pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W klasach i na korytarzach pojawiły się wiosenne dekoracje. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ten dzień był także DNIEM BEZ PLECAKA. Każdy chętny uczeń mógł przyjść do szkoły z czym tylko zechciał - pod warunkiem, iż nie był to tradycyjny plecak…  Pomysły były różne, ciekawe i inspirujące… Dzieci  założyły ubrania w radosnych, wiosennych barwach oraz kolorowe skarpety nie do pary, aby w ten sposób włączyć się także w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.

Uczniowie klasy V wraz z chórzystkami z klasy II i III aż trzykrotnie (dla grup przedszkolnych, klas  0-III, klas IV-VIII) zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne, recytatorskie i aktorskie w przedstawieniu p.t „Znaki wiosny”. Pani Zima w symboliczny sposób przekazała berło Pani Wiośnie mówiąc: „Panuj mądrze i sprawiedliwie na świecie. Ja już wypełniłam to, co do mnie należało. Czas, abyś pokazała, co potrafisz. Naciesz oczy tych miłych dzieci kolorowymi kwiatami. Naciesz ich uszy melodyjnym śpiewem ptaków. Naciesz ich nosy zapachem świeżych ziół i trawy. Obudź to, co ja uśpiłam. Czas na Ciebie!”. Na koniec spotkania jury wyłoniło zwycięzcę w konkursie zorganizowanym przez SU  na najpiękniejszą „WIOSENKĘ”.  Laureatką została uczennica klasy I - Oliwia Kosek. Wszystkie pozostałe dziewczęta biorące udział w rywalizacji zostały nagrodzone słodkimi upominkami.

Dzień ten przyniósł nam wiele radości i dobrej zabawy. Spowodował, że na naszych twarzach pojawiły się  wiosenne uśmiechy.