WYCIECZKA DO ZUBRZYCY GÓRNEJ

W czwartek 30.09.2021r. uczniowie z klasy 2 i 3 wraz z wychowawcami  pojechali na wycieczkę do Zubrzycy Górnej. Mieli okazję zwiedzić stary skansen znajdujący się w Etnograficznym Parku Narodowym.  Miejsce to potocznie określane jest jako muzeum na wolnym powietrzu. Powstało ono w celu zaprezentowania kultury ludowej naszego regionu.

Dzieci wzięły udział w zajęciach ,, Od ziarna do chleba”. Każdy z uczestników wycieczki zobaczył dawne narzędzia potrzebne przy młóceniu zboża, żarna do mielenia ziarna oraz stary piec służący do pieczenia chleba. W miłej atmosferze dzieci spędziły tam kilka godzin. Czas upłynął im na spacerach między starymi chatami, obejrzeli również film i wysłuchali ciekawej opowieści pani przewodnik. Z pewnością wyjazd ten na długo zapisze się w pamięci.