Tydzień Bibliotek

.

W dniach 8-15 maja w Polsce obchodzony jest Tydzień Bibliotek. W związku z tym w naszej szkole podjęto szereg działań promujących czytelnictwo. W krąg czytelników przyjęci zostali uczniowie zerówki, którzy podczas wizyty w bibliotece udowodnili doskonałą znajomość zasad obchodzenia się z książką. Ponadto we wszystkich klasach odbyły się zajęcia czytelnicze. Uczniowie klas I-II poznali wiersz pt. „Chmurka”, a następnie wykonywali własne książeczki-chmurki, wykazując się przy tym wielką pomysłowością. Klasa III oprócz czytania ciekawych książek, rozwijała wyobraźnię i kreatywność poprzez tworzenie własnych historyjek. Każdy uczeń otrzymał 3 kolorowe karteczki, na których wykonywał ilustracje zgodnie z podanym kluczem. Następnie, na podstawie trzech losowo wybranych ilustracji, układał własną opowieść. W klasach IV-VIII uczniowie odnajdywali tytuły książek, które zaszyfrowane były w różnorodnych tekstach, wykreślankach i diagramach. Ponadto tworzyli własne historie na bazie tytułów poznanych utworów literackich. Zorganizowany został również konkurs na najbardziej zaczytaną klasę. Zwyciężyła klasa IV, która w ciągu tygodnia wypożyczyła 37 książek. Na drugim miejscu znalazła się klasa II – 22 książki, a na trzecim klasa V – 17 pozycji. Ponadto przygotowane zostały gazetki ścienne promujące czytelnictwo oraz korzyści płynące z czytania dzieciom przez rodziców. Szkoła została także zgłoszona do akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która odbędzie się 7 czerwca.