Szkoła pamięta…

Piątek 25 października był w naszej szkole dniem szczególnym. Uczniowie oraz dzieci z przedszkola wraz ze swymi opiekunami odwiedzili miejsca ważne dla naszej społeczności lokalnej. Jednym z tych miejsc była nowa kaplica cmentarna, po której oprowadził nas ks. Proboszcz i zaprosił na uroczyste poświęcenie przez ks. biskupa zaplanowane na 11 listopada o godz. 15:00. Następnie udaliśmy się na cmentarz, aby wraz z harcerzami zapalić znicze i pomodlić się na grobach osób zasłużonych dla naszej społeczności. Był to oczywiście śp. Adam Medes, który walczył o wolną i niepodległą Polskę i był częsty gościem w naszej szkole. Chętnie opowiadał nam o swoich przeżyciach i doświadczeniach wojennych. Uczniowie nazywali go "Dziadkiem Medesem", sprawiając Mu tym wielką radość. Nie zapomnieliśmy o grobach nauczycieli, którzy pracowali w naszej szkole, uczniów i młodych absolwentów. Pochylaliśmy się również nad grobami naszych bliskich, aby w chwili zadumy i modlitwy wyrazić im swoją wdzięczność za wszystko, co wnieśli w nasze życie. Niech spoczywają w pokoju. W ramach akcji zorganizowaliśmy również Rajd Patriotyczny do Wysokiej. Uczniowie klasy 7 i 8 wraz z wychowawcami: p. Lucyną Kołodziejczyk, p. Renatą Bednarz oraz inicjatorkami wędrówki – p. Anetą Jopek oraz p. Jolantą Barglik pokonali wymagającą trasę, podczas której w najbardziej niebezpiecznym odcinku wędrówki towarzyszył nam patrol policji z Jordanowa. Na Cmentarzu wojennym Wojska Polskiego z 1939r. w Wysokiej uczniowie wzięli udział w przygotowanym przez polonistki  Apelu Poległych,  zapalili znicze oraz odmówili cichą modlitwę. Na zmęczonych trudami podróży nastolatków czekało wspaniałe miejsce wypoczynku. Dzięki gościnności Dyrektora szkoły w Wysokiej, mogli oni zapalić ognisko i posilić się kiełbaską. Ten rajd z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.