ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek (25 listopada) w naszej szkole hucznie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Okazja była wyjątkowa, gdyż w tym dniu przypadały 120-te urodziny ukochanej pluszowej zabawki. Z tej okazji, oprócz licznych atrakcji, grupy przedszkolne oraz klasy I-III uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Wspólnie czytaliśmy wiersz o chorym misiu, dla którego najlepszym lekarstwem na wszystkie boleści był oczywiście miodek. Poznaliśmy historię powstania święta, a także najważniejsze misie, które na przestrzeni 120 lat pojawiły się zarówno w literaturze, jak i na ekranach telewizji. Każda grupa otrzymała duży szablon misia, który zostanie pięknie przyozdobiony. Następnie wszystkie misie zostaną umieszczone na gazetce szkolnej.

Jolanta Barglik