„Narodowe Czytanie”

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji „Narodowe Czytanie”. Działaniami objęci zostali uczniowie klas VII-VIII. Tym razem, zgodnie z założeniami, wspólnie czytaliśmy lekturę pt. "Kordian” Juliusza Słowackiego. Na początku nauczyciel wyjaśnił uczniom, którzy po raz pierwszy wzięli udział w akcji, jaka jest jej geneza i główny cel. Następnie wspólnie przypomnieliśmy sobie jakie utwory czytane były w kolejnych latach. Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie przez ucznia klasy VIII postaci autora oraz jego dorobku literackiego. Nie zabrakło ciekawostek związanych z powstaniem utworu. Następnie uczniowie, którzy zgłosili się do czynnego udziału w akcji, przedstawili przygotowane fragmenty lektury. Przedstawione sceny porównaliśmy z fragmentami spektaklu, aby po raz kolejny udowodnić wyższość literatury nad jej adaptacjami.

Akcja została przygotowana przez szkolnego bibliotekarza - p. Jolantę Barglik oraz nauczycielkę języka polskiego - p. Renatę Bednarz.