Rajd patriotyczny

W środę (29 września) klasy VII, VIII a i VIII b wzięły udział w Rajdzie Patriotycznym do Wysokiej. Centralnym punktem wyprawy była wizyta na Cmentarzu Wojskowym, gdzie oddaliśmy cześć bohaterom poległym podczas II wojny światowej. Wybrani uczniowie przygotowali Apel Poległych oraz krótką część artystyczną, która przybliżyła nam wydarzenia rozegrane we wrześniu 1939r.. Z cmentarza udaliśmy się na teren Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Wysokiej, gdzie mogliśmy skorzystać z gościnności pana dyrektora oraz całej społeczności szkolnej. Spędziliśmy wspaniałe chwile przy ognisku, piekąc pyszne kiełbaski, ćwicząc na zewnętrznej siłowni oraz rozgrywając mecz na boisku sportowym. Wyruszając w drogę powrotną, wstąpiliśmy na teren dawnego dworu, aby podziwiać jego interesującą architekturę oraz zobaczyć dawną szkołę naprawską. Rajd był dla nas wszystkich wspaniałym przeżyciem. Pozwolił nam przede wszystkim odwiedzić ważne dla naszej społeczności Miejsca Pamięci Narodowej, ale także spędzić miłe chwile we własnym towarzystwie, co jest niezwykle ważne szczególnie dla uczniów klas ósmych. Serdecznie dziękujemy  panu dyrektorowi Stanisławowi Madoń za ciepłe przyjęcie oraz przedstawicielowi Policji z Jordanowa, który czuwał nad naszym bezpieczeństwem.