Program „Ratujemy i uczymy ratować”

W roku szkolnym 2024/ 2025 nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu "Ratujemy i uczymy ratować". Uczniowie klas I- III, pod kierunkiem wychowawców poznają zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, numery alarmowe i sposób zachowania się w przypadku zagrożenia. W dalszej części przejdą praktyczny kurs resuscytacji krążeniowo oddechowej pod kierunkiem wykwalifikowanych nauczycieli.

W ramach zajęć realizować będziemy tematykę:

• pokaz filmu edukacyjnego pt. „Doktor Kręciołek” oraz zapoznanie z Programem;
  • zachowanie własnego bezpieczeństwa, sprawdzenie przytomności i wzywanie pomocy;
  • sprawdzenie oddechu i nauka układania w pozycji bocznej ustalonej,
  • prawidłowy sposób wykonywania oddechów ratunkowych i uciskania klatki piersiowej.

W ramach zajęć planujemy organizację ciekawych warsztatów z pierwszej pomocy dla uczniów klas I- III.