Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

We wtorek (26 stycznia) uczniowie klasy I zostali formalnie przyjęci w poczet czytelników naszej biblioteki. Pierwszej oficjalnej wizycie w bibliotece, towarzyszyło oczywiście wspólne czytanie bajeczek oraz rozwiązywanie zagadek literackich. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością bajek , baśni i wierszyków, które czytają im rodzice. Ponadto pierwszoklasiści zostali  zapoznani z regulaminem biblioteki i obowiązującymi  na jej terenie obostrzeniami sanitarnymi. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał piękną "Wyprawkę Czytelniczą dla Pierwszoklasisty" (książka dla dziecka  „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet), które pozyskaliśmy w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” od Instytutu Książki. Mamy nadzieję, że nasi kochani pierwszoklasiści pokochają książki i będą stałymi bywalcami biblioteki.