Pasowanie na ucznia

20 października 2021 roku 24 dzieci z klasy pierwszej przyjęto do grona społeczności uczniowskiej.

Dzieci zanim zostały pasowane, musiały wykazać się przed publicznością wiedzą i umiejętnościami.

Pierwszoklasiści doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Przekonali wszystkich, że lubią się uczyć, są pracowici, mili, uprzejmi i potrafią zachowywać się bezpiecznie. Zapewnili, że w szkole czują się dobrze i swobodnie, gdyż wiedzą, że zawsze mogą liczyć na wsparcie, pomoc, radę i uśmiech wychowawczyni, pani dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły oraz starszych kolegów i koleżanek. Mali artyści zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami.

Zanim nastąpiło pasowanie uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.

Największym przeżyciem dla dzieci był sam moment pasowania, gdy pani dyrektor, dotykając ramienia ucznia drewnianym ołówkiem przepasanym biało-czerwoną wstęgą, przyjmowała pierwszoklasistów w poczet uczniów.