Naprawa- moja Mała Ojczyzna

W czwartek (6.11) do biblioteki szkolnej wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Nawara, zawitały dzieci z przedszkola. Tematem przewodnim spotkania była Naprawa - miejscowość, w której mieszkamy, pracujemy i żyjemy. Po wspólnych rozmowach, dzieci z zainteresowanie wysłuchały prezentacji poświęconej ważnym postaciom pochodzącym z naszej wioski. Wśród nich znalazł się oczywiście Jalu Kurek i jego książki związane z naszym regionem ("Grypa szaleje w Naprawie" oraz "Janosik"). Dzieci podziwiały wpis i autograf, które pisarz pozostawił na pamiątkę spotkania z mieszkańcami Naprawy w dniu 19.10.1974r. Ponadto przybliżona została postać pana Władysława Ocieczka, który napisał książkę pt. "Życie po Naprawie". Wielką radość sprawiło dzieciom wysłuchanie nagrania pana Ocieczka, na którym posługując się gwarą regionalną, opowiada o dawnych zwyczajach panujących w Naprawie. Spotkanie było bardzo udane, dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat miejscowości, w której żyją, poznały wywodzących się z niej twórców, miały okazję usłyszeć piękną gwarę regionalną, a także poznać dawne zwyczaje kultywowane przez ich przodków.