Jesienny spacer do lasu

Wraz z nadejściem nowej pory roku, przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Naprawie wybrały się do pobliskiego lasu w poszukiwaniu pierwszych oznak nadejścia Jesieni. Poznawaliśmy przyrodę patrząc i słuchając . Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, korę drzew, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Podczas wędrówki przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Była to dobra okazja, do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci. Gdy wróciliśmy do przedszkola, każde dziecko wypowiadało się na temat jesiennych darów. Spacer dostarczył nam wiele radości.