FINAŁ XXV MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU KALIGRAFICZNEGO „O ZŁOTE PIÓRO”

W kwietniu uczennice z klas IV-VIII naszej szkoły wzięły udział w szkolnym etapie XXV Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego „O Złote Pióro”. Komisja wybrała 5 prac
(W. Kutek, kl. IV; M. Kutek, kl. V; A. Banik i M. Macioł kl. VII oraz N. Marszałek, kl. VIII) i wysłała do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajbrocie - organizatora. Do finału, który odbył się 21 maja 2026 r., zakwalifikowała się Anna Banik, uczennica
VII klasy.

Finaliści mieli za zadanie w piękny sposób zapisać tekst przygotowany przez organizatorów. Podczas konkursowych zmagań uczestnicy obejrzeli prezentację poświęconą sztuce kaligrafii oraz historii konkursu na przestrzeni 25 lat. Następnie uczestniczyli w warsztatach kaligraficznych.

Serdecznie gratulujemy Ani – finalistce oraz wszystkim uczennicom biorącym udział w tym konkursie i życzymy dalszych sukcesów!!!