FINAŁ POWIATOWY IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ DZIEWCZĄT W PIŁCE SIATKOWEJ

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
– dziewcząt

Po długiej, dwuletniej przerwie w zawodach piłki siatkowej dziewcząt wygrywamy etap Gminny i uzyskujemy awans      do półfinału powiatowego. Mecz półfinałowy z Makowem Podhalańskim rozgrywany jest w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Naprawie. Mamy przewagę, grają z nami linie, kibicuje młodzież szkolna, drużyna pewnie wygrywa  2:0 bez straty seta.

Uzyskujemy awans do finału powiatowego 18.03.2022, gdzie zmierzyliśmy się z drużynami: Zawoja, Lachowice, Budzów. Po dwóch meczach wygranych z Zawoją i Lachowicami, gramy mecz finałowy z Budzowem, emocje sięgają zenitu, nerwy, stres za wszelką cenę dziewczyny chcą wygrać ten mecz grając z niesamowitym poświęceniem. Po dwóch setach jest remis 1:1, gramy time-breaka. Mecz toczy się punkt za punkt, drużynom ciężko uciec z przewagą dwóch punktów co świadczy o wyrównanym poziomie dwóch drużyn. Wygrywamy 13:12, nasza zawodniczka psuje serwis i robi się sytuacja paraliżująca w drużynie, ponieważ wchodzi na zagrywkę dziewczyna z Budzowa o piorunującym serwisie. Pewna ręka, doświadczenie zagrywającej i po dwóch kolejnych zagrywkach pozwala im wygrać 15:13 time-breaka z Naprawą. Kończymy na II miejscu finał powiatowy dziewcząt w Zawoi.

Nagrodę MVP otrzymuje Edyta Duda z Naprawy.