DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Dzień Świętego Patryka

w naszej szkole

16 marca  w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.
Dla przypomnienia, święto to obchodzone jest od wielu lat, 17 marca, nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie. Jak mówią mieszkańcy Zielonej Wyspy, „każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”.

Jako podsumowanie lekcji kulturowych chętni uczniowie przygotowali plakaty na wybrany temat związany z Irlandią oraz jej patronem. Na korytarzu szkolnym można było podziwiać wspaniałe prace uczniów oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat Szmaragdowej Wyspy.

Uroczystości rozpoczęliśmy od wysłuchania audycji o Irlandii, historii kraju, muzyce, literaturze, sporcie i słynnych tańcach irlandzkich.

Największą atrakcją okazały się kapelusze oraz stroje irlandzkiego skrzata biorące udział w konkursie ZIELONO MI”. Pomysły były bardzo różne, uczniowie naklejali koniczynki na kapelusze, doklejali brodę, wycinali falbanki do nakrycia głowy. Pomysłowość dzieci oraz ilość prac świadczy o ogromnym zainteresowaniu konkursem.

Dużą kreatywnością wykazali się również uczniowie klasy V, którzy podczas lekcji języka angielskiego wykonali lapbooka o Irlandii.

Kolejnym etapem naszych obchodów był językowo – geograficzny konkurs wiedzy o Irlandii w którym wzięło udział 13 uczniów z klas VI-VIII.

Serdecznie gratulujemy uczennicom, które zdobyły największą ilość punków w tym konkursie:

I miejsce – Amelia Górka

II miejsce – Martyna Bednarz

III miejsceJulia Wołodźko

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie zielonego święta w naszej szkole. Najciekawsze prace zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Działania związanie z Dniem św. Patryka w naszej szkole współorganizowały p. Justyna Job-Janik oraz p. Lucyna Kołodziejczyk.