Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

17 marca to bardzo ważne święto, nie tylko w Irlandii. W naszej szkole również świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień.
☘ Było smacznie, wesoło a przede wszystkim zielono.
Dzień Świętego Patryka to wspaniała okazja, aby połączyć naukę słownictwa, poszerzanie wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego z dobrą zabawą. Poznajemy zwyczaje panujące w innych krajach, wspólnie wykonujemy zadania, gramy w gry językowe, śpiewamy piosenki po angielsku.
Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono i na pierwszej lekcji wykonywali prace plastyczne pokazujące symbole związane z Irlandią. Uczniowie klasy 5 przygotowali dla swoich młodszych kolegów zabawę „Treasure Hunt” polegającą na znalezieniu jak największej ilości złotych monet (w formie słodkich czekoladek). Klasa 4 przygotowała ciekawostki związane z Irlandią oraz jej patronem w formie kolorowych lapbooków.  Najmłodsi obejrzeli krótką prezentację przygotowany przez klasę VI oraz filmik o tradycjach w dniu św. Patryka.

W tym niezwykłym dniu było nie tylko zielono, ale również bardzo słodko. Uczniowie klasy VIII zorganizowali kiermasz zielono – pomarańczowych słodyczy. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczyliśmy na wsparcie charytatywnej akcji Adopcja Serca. Dzięki temu połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.

Nauczyciele języka angielskiego.