BEZPIECZNE WAKACJE

W dniu dzisiejszym w związku ze zbliżającymi się wakacjami, uczniowie klasy VIII B w ramach podsumowania zajęć z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa przygotowali dla swoich młodszych kolegów z przedszkola oraz klas I- IV ciekawą prelekcję na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas spotkania starsi koledzy przedstawili zasady bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą. Promowali zdrowy i bezpieczny wypoczynek w czasie wakacji, przypomnieli podstawowe numery alarmowe oraz schemat wezwania pomocy. Ponadto w praktyce wspólnie z najmłodszymi przećwiczyli układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, resuscytację krążeniowo- oddechową, pomoc osobie, u której wystąpił krwotok z nosa oraz złamanie kończyny.

Składamy serdeczne podziękowania: KATARZYNIE TUPCIE, AMELII GÓRKA, MAGDALENIE KOZA ORAZ ŁUKASZOWI DROBNEMU za poświęcony czas, wspaniałą prezentację tematu oraz zaangażowanie w promowanie wśród najmłodszych zasad pierwszej pomocy, oraz bezpieczeństwa w czasie wakacji!

Elżbieta Gruca