Wycieczka na Maciejową

Piękna polska jesień sprzyja pieszym wędrówkom po górach. Uczniowie klasy 4, 5 oraz 6 wraz z wychowawcami:  p. Justyną Job – Janik, p. Renatą Bednarz, p. Adamem Matejko i Księdzem Proboszczem postanowili w minioną środę ruszyć na szlak i zdobyć malowniczy szczyt Gorców – Maciejową. Choć pogoda była ” pod chmurką” to uczestnikom wyprawy dopisywał dobry humor i ochoczo maszerowali czerwonym szlakiem wiodącym z Rabki – Zdroju prosto do schroniska. Górski spacer był doskonałą okazją do przypomnienia sobie najważniejszych zasad obowiązujących turystów na szlaku oraz dobrym czasem  na rozmowy i dyskusje na temat piękna otaczającej nas przyrody.  Na szczycie Maciejowej uczniowie zjedli pyszną kiełbaskę z ogniska i podziwiali niezwykłą panoramę Beskidu Wyspowego, zarys Tatr oraz Babią Górę.

To był bardzo udany dzień, z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych wypraw 😊