Projekt „Już pływam”

Projekt  „Już pływam”

Od września 15 uczniów z naszej szkoły rozpoczęło realizację zajęć sportowych w ramach projektu „Już pływam”, którego głównym zadaniem jest: „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

W tym roku szkolnym zajęciami nauki pływania w naszej szkole zostali objęci uczniowie klas I-III, którzy realizują program w grupie 15- osobowej na basenie w Krytej Pływalni w Naprawie. Projekt przewiduje przeprowadzenie cyklicznych zajęć w wymiarze 20 godzin dla grupy pod okiem wykwalifikowanego trenera pływania, przeznaczony jest dla uczniów nie umiejących pływać lub słabo pływających.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Koszty udziału dzieci w zajęciach pokrywa również Gmina Jordanów oraz rodzice uczniów, biorących udział w Projekcie.

Zakładane rezultaty realizacji Projektu:

1. Zdobycie przez uczniów podstawowych umiejętności pływackich.
  2. Wzrost bezpieczeństwa dzieci, poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk.
  3. Rozważne i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Pływanie jest nie tylko dobrą zabawą w wodzie, ale również formą aktywnego wypoczynku. Dodatkowo jest jedną z popularniejszych, najbardziej ogólnorozwojowych, wszechstronnych i bezpiecznych aktywności fizycznych.

Trzymamy kciuki za naszych szkolnych pływaków!