Mały Mistrz

Miło nam poinformować, że uczniowie klas 1- 3 w roku szkolnym 2024/ 2025 zakwalifikowali się do programu MAŁY MISTRZ!
Przypominamy, że jest to program dla dzieci z klas I-III finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, który ma uatrakcyjnić zajęcia wychowania fizycznego poprzez ciekawe propozycje realizacji zajęć i wiele możliwości programowych, w tym sfinansowanie uczestnictwa nauczyciela wychowania fizycznego, wspierającego nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, podczas jednej godziny wf w klasie przyjętej do programu.

Główną ideą Programu jest zachęcenie uczniów klas I-III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw, w tym zwłaszcza dotyczących zdrowego stylu życia, a także podniesienie atrakcyjności zajęć, wzmocnienie roli nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego.

Celami stawianymi przed programem Mały Mistrz są:

• stworzenie warunków do stymulowania i kształtowania nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci,
  • stworzenie warunków do poprawy sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi  i otyłości,
  • promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży,
  • promocja różnych sportów wśród dzieci,
  • wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Projekt zakłada wyposażenie szkół, które przystąpią do programu w sprzęt sportowy dedykowany najmłodszym uczniom.