Projekt edukacyjny „Oswoić nieśmiałość”

Jesień powoli dobiega końca. Dla naszych przedszkolaków był to bardzo pracowity czas, spędzony na intensywnych przygotowaniach do pierwszego, ważnego występu w ramach projektu edukacyjnego „ Oswoić nieśmiałość”. Dzieci wraz z uczniami klasy 6 pod bacznym okiem  pani Magdaleny Pietrusy i we  współpracy z panią Renatą Bednarz przygotowały przedstawienie pt. „ Co mówi las?”.

Głównym celem przedsięwzięcia jest oswojenie nieśmiałości u dzieci w wieku przedszkolnym, umocnienie w nich poczucia własnej wartości, zbudowania wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa, wspieranie procesów poznawczych, a także zmniejszanie bodźców hamujących procesy rozwojowe.

Dla przedszkolaków było to niesamowite doświadczenie, które dostarczyło im wielu wspaniałych i pozytywnych przeżyć. Widownia – ukochani Rodzice, czyli najsilniejsza grupa wsparcia, nagrodziła występ swoich pociech gromkimi brawami, a szczególne wyrazy uznania popłynęły w stronę małych aktorów od Pani Dyrektor. Nie obyło się bez bisów i przedszkolaki zaprezentowały swój występ również starszym kolegom z klas 1-3.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie oraz przygotowanie pięknych strojów i rekwizytów. Najmłodszym zaś gratulujemy odwagi i udanego debiutu.  Już nie możemy się doczekać kolejnego występu.