Wycieczka do Krakowa uczniów klasy II i III

Uczniowie z klasy 2 i 3 dnia 20 kwietnia wczesnym rankiem pojechali na wycieczkę do Krakowa. Już o godz. 9.00 mogli zobaczyć ciekawy spektakl w Teatrze Groteska „ Ja bałwan”. Po przedstawieniu dzieci brały udział w warsztatach ,, Teatr dla was”. Prowadzący zajęcia zapoznał uczestników z różnymi formami lalek i masek teatralnych, budowy sceny czy ogólnej terminologii związanej z teatrem. W części praktycznej prowadzone były zajęcia z wymowy scenicznej, z panowania nad własnym ciałem oraz ćwiczenia na rozbudzenie wyobraźni. Następnie cała grupa udała się do WOMAI na wystawę interaktywną „W stronę światła”. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję stworzenia map hipsometrycznych, odbycia podróży na Marsa, oderwania się od własnego cienia czy wykonania nietypowych eksperymentów ze światłem i dźwiękiem. Dzieci zadowolone późnym popołudniem wróciły do domów.