21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To coroczne święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Ma ono służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.
Uczniowie klasy 5 i 8 postanowili z tej okazji przygotować gazetki klasowe, na których znalazły się najpiękniejsze i najtrudniejsze słowa z języka polskiego. Zamieścili też na nich słowa, które warto ocalić od zapomnienia. Jednak najważniejszym w tym dniu zadaniem na lekcjach j. polskiego w ramach obchodów tego święta były uczniowskie zmagania z łamańcami językowymi. Wierszyki przepełnione trudnymi do wyartykułowania słowami cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. I choć sprawiły recytatorom wiele trudności, to wprawiły wszystkich w radosny nastrój.
Mistrzami dykcji w klasie 8, ku zaskoczeniu wszystkich, zostali Ireneusz Syrek oraz Dawid Malik. Natomiast w klasie 5 na podium znaleźli się: Nikodem Jabcoń, Nikola Marszałek i Natalia Nosidlak.
Klasowe obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.
Moda na język polski na pewno zagości w naszych klasach na dłużej, a na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń szkolnych.
Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień