Zajęcia rozwijające z przyrody w klasach IV-VI

Zajęcia rozwijające z przyrody w klasach IV-VI w Szkole Podstawowej w Naprawie prowadzone są przez Krystynę Wójtowicz z grupą 8 uczniów, po dwie osoby z klasy 4a ,4b, 5 i 6.  W miesiącu październiku spotkaliśmy się 5 razy. Pierwsze zajęcia poświęciliśmy przygotowaniu i zapoznaniu z zasadami gry edukacyjnej pt. „Nie trać energii” znajdującej się w czasopiśmie ekologicznym pt. ”miniLo & aniela” kwartalnik edukacji ekologicznej, oraz poznaliśmy zasady gry „Młody hydrolog” w tym  celu wykorzystaliśmy płytkę DVD z bazą wiedzy. Zajęcia te sprawiły uczniom wiele radości i pozwoliły im poszerzyć i zdobyć nowe wiadomości.
Pozostałe zajęcia poświęcone były faunie i florze lasu z wykorzystaniem pomocy naukowych takich jak: lupa, lornetka , atlas roślin i zwierząt , atlas drzew , oraz atlas grzybów.

W listopadzie odbyły się cztery zajęcia gdzie uczniowie pracowali na mikroskopach. Z wielką radością obserwowali mikroskopowe bakterie, oraz uczyli się wykonywać proste preparaty mikroskopowe. W grudniu uczniowie wykazywali się pomysłowością i zaangażowaniem podczas przeprowadzania prostych doświadczeń np. „ Nurkujące rodzynki ,czyli czym jest adsorpcja” ,”Jak dmuchać balon nie wysilając się”, „ Tańczące skrawki papieru”, „Kompas z igły’ i inne. Poniższe zdjęcia pokazują jak miło i ciekawie można spędzić czas jednocześnie się bawiąc i zdobywając nowe wiadomości.