Wycieczka do Zakopanego

W środę 8 maja klasa druga wraz z wychowawczynią i rodzicami udała się do Zakopanego. Wyruszyliśmy ze stacji kolejowej w Skawie. Dla niektórych  dzieci była to pierwsza podróż pociągiem, z czego były bardzo zadowolone. Gdy dotarliśmy na miejsce, najpierw udaliśmy się na stałą wystawę w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, która opowiada o historii, kulturze i przyrodzie Zakopanego, Tatr i Podhala. Muzealną opowieść uzupełniają multimedia, które pozwalają głębiej poznać i lepiej zrozumieć niektóre zjawiska z dziedziny kultury i przyrody, a interaktywne stanowiska, dostarczają rozrywki i zabawy .

Następnie spacerkiem po Krupówkach udaliśmy się pod Gubałówkę,  gdzie kolejką dotarliśmy na jej szczyt skąd mogliśmy podziwiać piękna panoramę Zakopanego oraz Wielką i Małą Krokiew.

Po krótkim odpoczynku na nietypowej plaży na szczycie tej góry, uczniowie mieli okazję zakupić pamiątki. Pełni wrażeń  późnym popołudniem wróciliśmy do domu.