Wycieczka do „ Bajki Pana Kleksa” w Katowicach

W dniu 18.10.2023 r. uczniowie klasy 3 i 4 wraz z opiekunami – panią Małgorzatą Salawą, panią Renatą Bednarz oraz panią Urszulą Harwat – odwiedzili centrum nauki, kultury i zabawy, czyli „ Bajkę Pana Kleksa” w Katowicach.  Dzieci podczas zwiedzania miały do wykonania misję - ich zadaniem było odnalezienie ukrytych na ekspozycji 3 magicznych przedmiotów Pana Kleksa. Aby tego dokonać, musiały poszukać wskazówek  i rozwiązywać zadania.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, które wędrowały wraz z pomocnikami Pana Kleksa: szalonym Adasiem i sympatyczną Agnieszką po wielu strefach niekończącej się zabawy. Byli m.in.       w Ostatnim Rezerwacie Przyrody, Krainie Szpaka Mateusza, Kuchni Pana Kleksa, w której to skosztowali beczki atramentu czy guzikowego zawrotu głowy. Nauczyli się też wykonywać węzły, które są niezbędne podczas rejsów statkiem.

W trakcie pobytu w zaczarowanej krainie korzystali z interaktywnych zabaw i gier takich jak np. quiz o układzie słonecznym, przemieszczali się na specjalnych fotelach do symulacji stanu nieważkości, pokonywali tory przeszkód oraz zjeżdżali zakręconą rurą do basenu pełnego małych piłeczek. Wzięli też udział w warsztatach naukowych. Na koniec odwiedzili „ Podwodny Świat Królowej Aby”- interaktywną wystawę poświęconą ekologii i ochronie środowiska.

Wycieczka była wspaniałym przeżyciem i nowym doświadczeniem dla dzieci. Wszyscy wrócili z niej pełni wrażeń.