Święto Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzimy Święto Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczennice należące do Koła Bibliotecznego w składzie: Martynka Macioł kl. V, Madzia Kowalczyk kl. IV, Amelka Paluch kl. IV oraz Hania Lubaszka kl. IV pod opieką bibliotekarki szkolnej, przygotowały świetne zabawy czytelnicze, które przeprowadziły we wszystkich grupach przedszkolnych oraz w klasach I-III. Uczniowie brali udział w ciekawych quizach, tworzyli własne opowieści, budowali „literacką sieć” i uczestniczyli w niezwykłych eksperymentach. Ponadto zorganizowaliśmy akcję pt. „Przyjdź do biblioteki, bo warto…”, w ramach której każdy czytelnik wypożyczający książki 23 lub 24 kwietnia, otrzymał zakładkę i słodki gratis. Ponadto na górnym korytarzu pojawiła się gazetka, która przybliżyła nam historię obchodzonego święta.