ZDROWE ŚNIADANIE

Najpierw chleb pokroję, masłem posmaruję.
Na to ser położę, pomidora też dołożę.
I posolę i przyprawię, żeby wszystko było lepsze.
Już nie powiem ani słowa, bo kanapka jest gotowa.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego właśnie dziś nasze sześciolatki przygotowały wspaniałe śniadanie, które dało im SUPER MOC do pracy, zabawy i nauki.

Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowały się do samodzielnego wykonania zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo, masło, wędliny, sery, najróżniejsze warzywa oraz herbata. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt.

Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i SUPER MOCY, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna poruszająca tematykę zdrowego odżywiania.

Mały misiu dużo je, chce być silny - to się wie.
Mały lisek dużo je, chce być sprytny - to się wie.
Mała małpka dużo je, chce być zwinna - to się wie.
A ty - jeśli wszystko zjesz - będziesz tym, kim tylko chcesz!