Malta Służba Medyczna- warsztaty z pierwszej pomocy dla uczniów klas I- VIII

W ramach kształtowania zachowań służących zdrowiu oraz rozwijaniu nauki udzielania pierwszej pomocy 8 października 2024 r. gościła w naszej szkole MALTA Służba Medyczna. Uczniowie klas I- VIII przeszli profesjonalne szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Mimo że wciąż rośnie wiedza młodych ludzi na temat zasad udzielania pierwszej pomocy, to poziom praktycznych umiejętności jest bardzo zróżnicowany. Szkoła stawia na praktykę, dlatego zorganizowano zajęcia z profesjonalistami. Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna, zrzesza grupę osób pragnących bezinteresownie nieść pomoc potrzebującym. Członkami Stowarzyszenia są wolontariusze przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy, a także czynni zawodowo: ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz lekarze.

Podczas szkolenia, uczniowie wysłuchali jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Przeszli także profesjonalny kurs pierwszej pomocy z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.

Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć, motywowane faktem, iż wiedza o tym jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie ...
Dzięki spotkaniu ze Służbą Ratownictwa Medycznego nasi uczniowie zdobyli kolejną porcję jakże pożytecznej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa medycznego.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, profesjonalizm i zaangażowanie w czasie prowadzonych warsztatów!