DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Już jutro rusza kolejna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu, która ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.

W tym roku nasza szkoła również wspiera przedsięwzięcie dzięki zgłoszonej inicjatywie promującej tematykę bezpieczeństwa. W ramach godzin wychowawczych oraz lekcji informatyki przeprowadzone będą zajęcia związane z tematyką bezpieczeństwa w sieci, uczniowie przygotują e-gazetki na temat DBI oraz zorganizowany zostaje konkurs plastyczny "BEZPIECZEŃSTWO W SIECI".

KONKURS "BEZPIECZEŃSTWO W SIECI"

CEL KONKURSU:

• Promowanie pozytywnych zastosowań Internetu.
  • Promowanie tolerancji, zrozumienia i tworzenia kultury.
  • Kształtowanie wyobraźni plastycznej uczniów. Zdobycie wiedzy na temat bezpiecznego Internetu.

WARUNKI KONKURSU:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII. Zadanie konkursowe polega na samodzielnym przygotowaniu plakatu w formacie A3 za pomocą dowolnej techniki plastycznej. Każda praca musi zawierać na odwrocie dane autora: Imię, nazwisko oraz klasa.

KRYTERIA OCENY:

Zgodność z tematem, estetyka wykonania, pomysłowość.

TERMIN:

Prace należy złożyć do dnia 17 lutego u nauczyciela informatyki Pani Elżbiety Gruca.

NAGRODY:

Organizator konkursu przewiduje dla wszystkich uczestników konkursy dyplomy, a dla autorów najlepszych prac 3 nagrody rzeczowe.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie oraz promowaniu bezpieczeństwa w sieci