III Powiatowy Festiwal Nauki w Suchej Beskidzkiej

W poniedziałek (9 marca) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III.Powiatowym Festiwalu Nauki w Suchej Beskidzkiej. W Zespole Szkół im. Walerego Goetla na hali przygotowane zostały stoiska poszczególnych szkół ponadpodstawowych z powiatu suskiego. Nasza młodzież  mogła  poznać ofertę edukacyjną na rok 2020/2021, poznać opinie uczniów konkretnych szkół oraz wziąć udział w zajęciach praktycznych - lekcja : makijażu, usług fryzjerskich, przygotowania potraw i napojów, doświadczenia chemiczne i fizyczne. Następnie udaliśmy się do mediateki, gdzie w formie prezentacji lub filmiku promowały się poszczególne placówki. Trzecią częścią było spotkanie w Starostwie Powiatowym i udział w licznych eksperymentach chemicznych i fizycznych prowadzonych przez profesjonalną grupę "Pan Korek". Wyjazd był naprawdę udany, młodzież mogła poznać ofertę edukacyjną, co z pewnością pomoże  w dokonaniu właściwych wyborów.