II Edycja Klasowych Podchodów uczniów klasy drugiej!

Dnia 18.06 uczniowie klasy drugiej po raz drugi wzięli udział w klasowych podchodach. Pierwsza edycja była zorganizowana w zeszłym roku w czerwcu. W tym roku dzieci zostały podzielone na 4 grupy po 4 osoby.

Spod szkoły wyruszyli w poszukiwaniu kolorowych wstążek z literkami. Po zebraniu wszystkich musieli ułożyć hasło, które podawało miejsce gdzie mają się udać. Hasłem było słowo REMIZA Każde dziecko pod remizą otrzymało wsparcie energetyczne w postaci napoju i batonika. Pod budynkiem OSP spędziliśmy godzinę, gdzie był quiz i odgadywanie kolejnego hasła. Żeby nie było łatwo, to każda literka w haśle miała różne zadania dla grupy, począwszy od zadań sportowych do obliczeń matematycznych, czy pytań ze świata sportu. Hasłem, którym dzieciom udało się rozwiązać było: Lato, lato, lato czeka Razem z latem czeka rzeka Razem z rzeką czeka las A tam ciągle nie ma nas.

Po odgadnięciu hasła dzieci według podanych wskazówek udały się w kierunku kościoła, gdzie koło sklepu GS odkryli kolejne wstążki i w sklepie musieli podać hasło Pani Sprzedawczyni. Oczywiście wszyscy wspaniale się spisali i każdy zasłużył na nagrodę, którą był pyszny lód w wybranym przez siebie smaku.

Był to dla dzieci dzień pełen wrażeń, zabawy, nauki i współpracy koleżeńskiej.