GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 13 marca 2023r. w sali sesyjnej Urzędu Gminy Jordanów odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w których reprezentowali naszą szkołę uczniowie z klasy VIII Anna Mirek oraz Ireneusz Syrek.
Turniej został zorganizowany przez Urząd Gminy Jordanów przy współudziale Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Jordanowie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.
Turniej jest adresowany do wszystkich młodych ludzi zainteresowanych bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową, przeprowadzany jest we wszystkich województwach, od szczebla lokalnego do ogólnopolskiego w trzech grupach wiekowych. Rywalizacja jest przeprowadzona w formie testu pisemnego, zadań praktycznych i finału ustnego. Turnieje Wiedzy Pożarniczej wyposażają młodzież w teoretyczną wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa, a także przyczynią się do popularyzacji wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Ponadto młodzież ma możliwość poznania historii, kultury i tradycji danego regionu, bierze udział w zajęciach edukacyjnych na temat bezpieczeństwa, ekologii, ratowania życia.
Wyniki Eliminacji Gminnych:
Anna Mirek- miejsce V
Ireneusz Syrek- miejsce X
Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom wiedzy, umiejętności oraz chęci podjęcia nowego wyzwania w zmaganiach gminnych!