FINAŁ XXI MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU KALIGRAFICZNEGO „O ZŁOTE PIÓRO”

10 czerwca, tj. w piątek, uczennice naszej szkoły wzięły udział w rywalizacji o główną nagrodę w XXI Małopolskim Konkursie Kaligraficznym „O Złote Pióro”. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Rajbrocie, zaś konkursowi patronował Urząd Marszałkowski      w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych    w Krakowie oraz Urząd Gminy w Lipnicy Murowanej.

Na adres organizatora napłynęło ponad 100 prac z terenu całego województwa. W pierwszym etapie konkursu Jury wyłoniło 30 finalistów, którzy przystąpili do dalszych kaligraficznych zmagań. Wśród nich znalazły się uczennice naszej szkoły:

Martyna Bednarz, kl.7

Julia Wołodźko, kl.7

Katarzyna Kłącz, kl.8a

Finaliści mieli za zadanie w piękny sposób zapisać otrzymany tekst – tym razem był to utwór Jana Pawła II pt. „ Źródło”. Podczas oceny prac zwracano uwagę na ogólne wrażenie estetyczne, rozplanowanie tekstu, płynność połączeń literowych i nachylenie pisma.

W jury, któremu przewodniczył mgr Włodzimierz Dominiak – nauczyciel Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu , zasiadali również wieloletni nauczyciele sztuki , techniki oraz plastyki.

Należy wspomnieć o tym, iż podczas konkursowych zmagań uczestnicy mogli obejrzeć prezentację poświęconą sztuce kaligrafii, historii konkursu oraz uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez pana Grzegorza Barasińskiego z krakowskiej firmy „Kaligraf”.

Podsumowując efekty konkursowych zmagań, przewodniczący podkreślił wysoki poziom umiejętności tegorocznych uczestników oraz ich niezwykły talent kaligraficzny.

W finale konkursu, w kategorii klas 7 – 8, wyróżniona została praca Martyny Bednarz.

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistkom i życzymy dalszych sukcesów!!!