Dzień Edukacji Narodowej

„ Uczenie jest niekończącą się podróżą.  Uczyć to znaczy mieć wpływ na życie wielu i pomagać w wyciąganiu wniosków z życiowych lekcji. Ale uczyć to także umieć wnieść odmianę do życia wszystkich, z którymi się człowiek styka…” – te słowa przytoczył przewodniczący SU naszej szkoły Franciszek Wilczak, składając życzenia Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu oraz zaproszonym gościom z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Słowa wdzięczności wyrazili również Rodzice, w imieniu których życzenia złożyła pani Ewelina Słowiak.

Wyrazem podziękowania za ogromny trud i serce jakie nauczyciele wkładają w kształcenie przyszłych pokoleń był przygotowany przez uczniów klasy 8 pod kierunkiem pani Renaty Bednarz program artystyczny. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała pani Ewa Dyrda.

Uczniowie zaprosili zebranych na specjalne wydanie wiadomości, w których m.in. przeprowadzono wywiad z panią minister, a także przedstawiono okiem kamery szkolną rzeczywistość. Do sal lekcyjnych, do gabinetu dyrektora oraz na szkolne korytarze zaglądał szalony reporter Janusz Max Kolanko.

Spotkanie  zakończyło się gromkim STO  LAT w wykonaniu całej społeczności uczniowskiej oraz wręczeniem drobnych upominków dla pedagogów, pracowników administracji i obsługi oraz nauczycieli – emerytów zaproszonych na tę uroczystość.

Dodatkową atrakcją był występ zwycięzcy XXII Przeglądu Recytatorskiego im. Katarzyny Kracik – Gabriela Krawczyka, ucznia klasy 5.

Wspólnie spędzone chwile w tym szczególnym dniu dostarczyły wszystkim miłych wrażeń.