Zdalna świetlica

MAJOWE INSPIRACJE

Nie wyrzucaj – wykorzystaj…

Wazoniki: Słoik lub butelkę oklejcie kolorową plasteliną. Potem wykonaj kwiaty z papieru czy bibuły i wkładajcie je do wazonu (zdjęcia w załącznikach)

Stworzenie własnych puzzli: Do ich wykonania potrzebujemy: wydrukowane rodzinne zdjęcie, np. z wakacji oraz nożyczki. Drukujemy wybrane zdjęcie z wakacji lub ferii zimowych i tworzymy razem z dzieckiem puzzle z danego zdjęcia.

Masa papierowa: inspiracje: http://mamarak.pl/2017/01/przepis-na-super-mase-papierowa/

Animowany piłkarz: Spróbuj ożywić nieruchome obrazy. Przygotuj: kilkanaście karteczek tej samej wielkości, kredki lub farby, zszywacz biurowy.

Krok 1: Na wszystkich kartkach narysuj lub namaluj chłopca kopiącego piłkę w kierunku bramki. Zrób to jednak tak, aby na każdym rysunku piłka była coraz dalej od nogi i coraz bliżej bramki. Na ostatnim rysunku piłka powinna trafić do bramki.

Krok 2: Ułóż kartki jedna na drugiej. Rozpocznij od tej , gdzie piłka znajduje się przy nodze chłopca. Na końcu będzie kartka, na której piłka wpada do bramki.

Krok 3: W lewym dolnym rogu zepnij zszywaczem wszystkie kartki, tak aby powstała książeczka.

Krok 4: Trzymaj książeczkę za lewy dolny narożnik i szybko ją kartkuj. Zobaczysz, jak piłka się porusza i wpada do bramki.

Aby film się udał, rysunki chłopca muszą być identyczne. Jedynie piłka na każdym z nich jest w nieco innym miejscu. POWODZENIA W TWORZENIU ANIMACJI.

Możesz podpatrzeć, jak to zrobione jest tu:

http://mamarak.pl/2015/11/kon-w-ruchu-konik-robi-pa-ta-taj/

Propozycje zabaw w domu:

  1. Zabawy dla dzieci w domu: Miasto na papierze

Na dużej płachcie szarego papieru narysuj ulice, po których dziecko może jeździć autkami. Możecie też zaznaczyć, gdzie jest ZOO (a potem postawić tam figurki zwierząt), narysować rzekę, postawić domy z klocków albo pudełek.

 

2. Zabawy dla dzieci w domu: Domowy teatrzyk

Kukiełkę czy pacynkę może zastąpić każda zabawka: lalka, miś, a nawet autko czy traktor.
Nasz ulubiony patent: skarpetkowce, zrobione z naciągniętych na dłonie kolorowych skarpetek, którym można (choć i bez nich są fajne) doszyć oczy z guzików i fryzury z włóczki. Skarpetkę naciąga się na dłoń w taki sposób, by kciuk był w miejscu na piętę, a reszta dłoni tam, gdzie powinny być palce. Dzięki temu skarpetkowy stworek może kłapać paszczą, gdy za niego mówicie.

Możesz też urządzić teatr z prawdziwego zdarzenia: z kurtyną i pacynkami albo kukiełkami (np. zrobionymi z drewnianych łyżek). Możesz też rozstawić deskę do prasowania i przykryć ją obrusem. Kukiełki mogą występować nad nią albo przy podłodze, wychodząc zza kurtyny-obrusa.

3.   Teatr cieni

Wystarczy lampka i dłonie ułożone np. w kształt króliczka czy pieska. Niech postaci rozmawiają ze sobą. Próbujcie różnych ustawień rąk i patrzcie, co wam przypomina utworzony cień.

 

ŻYCZĘ MIŁEJ I RADOSNEJ ZABAWY