ZABAWY W DOMU

Klinika dla zwierząt

Rekwizyty: dużo pluszaków. Ewentualnie sprzęt medyczny, bądź coś co taki sprzęt przypomina. Pluszowe zwierzątka się pochorowały i teraz muszą iść zobaczyć Pana Doktora. Wcielą się w niego oczywiście dzieci. Trzeba zwierzątko przebadać, postawić diagnozę, a następnie przepisać lekarstwa i zalecić ćwiczenia oraz dać wskazówki dotyczącego zdrowia.

 Warsztat samochodowy

(chłopięca wersja kliniki) Rekwizyty: dużo samochodów. Wszystko jak powyżej, tylko że zamiast pluszaków, wykorzystujemy samochodziki.

Co to za zabawka?

Rekwizyty: jakiekolwiek zabawki i coś do przykrycia. Dobrze, żeby zabawki były podobnej wielkości. W tej zabawie, będziemy wykorzystywać dziecięcy zmysł dotyku. Bierzemy pudełko z zabawkami, a następnie przykrywamy je kocem. Można tutaj trochę pomajsterkować i np. zbudować "tajemnicze pudełko". Zadaniem dzieci jest chwycenie w dłonie jednej zabawki, bez podglądania i odgadnięcie jedynie na podstawie dotyku, co to jest. Dla mniejszych dzieci wystarczą plastikowe zabawki, dla starszych warto wziąć pluszowe (wyższy poziom trudności).

Namiot

Rekwizyty: koce, koce, krzesła i koce.. Zasady są bajecznie proste. Ustawiamy krzesła, stoliki i inne rekwizyty, po czym nakrywamy je kocami.

 Teatrzyk

 Rekwizyty: pluszaki lub drukarka i patyczki. Jako aktorów w naszym teatrzyku możemy wykorzystać pluszaki lub wydrukować kilka postaci, powycinać i ponaklejać na patyczki.

 Zabawa ciemnością

Rekwizyty: latarka, ewentualnie zabawki. Tutaj mamy ogromne pole do popisu. Od przeróżnych kształtów tworzonych rękami na ścianie (warto poszukać na internecie sposobów na tworzenie cieni rękami), przez zgadywanie jaka zabawka rzuca dany cień, aż po teatrzyk na płótnie.

Koszykówka

 Rekwizyty: cokolwiek imitujące kosz. Może być kosz. Wieszamy w pokoju, przyklejamy/przykręcamy do czegokolwiek naszą atrapę kosza i rozpoczynamy grę. Do kosza (lub do celu, można też wykorzystać tarczę) rzucamy najlepiej piłką, ale w zasadzie wszystko się nada i dodatkowo możemy pokazać czym się różnią poszczególne materiały, z których wykonane są zabawki. Dlaczego drewnem się lepiej rzuca, dlaczego guma się odbija, dlaczego plastik jest taki nietrwały?

DEKORACJE Z SZYSZEK

W TYM TYGODNIU SZCZEGÓLNIE ZACHĘCAMY DO JESIENNYCH SPACERÓW, PODCZAS KTÓRYCH ZBIERAJMY DARY JESIENI. POTEM MOŻEMY TWORZYĆ PIĘKNE DEKORACJE.