Nikola Marszałek laureatką XXIII edycji Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego „ O złote pióro”

W dniu 23 maja br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w  Rajbrocie odbyła się XXIII edycja Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego „ O złote pióro”. Spośród przeszło 170 nadesłanych na adres organizatora prac wyłoniono najlepsze i do ścisłego finału zakwalifikowano tylko trzydzieścioro ośmioro uczniów z terenu Małopolski . Wśród finalistów znalazły się aż trzy uczennice z naszej szkoły:

Martyna Macioł – kl.5
Nikola Marszałek – kl.6
Oliwia Marszałek – kl.8

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Małopolskiego,   Ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Wójt Gminy Lipnica Murowana.

Zadanie uczestników konkursu polegało na pięknym zapisaniu przy użyciu pióra i atramentu fragmentu tekstu miejscowej poetki – pani Marii Fitrzyk. Ocenie podlegały nie tylko walory estetyczne pracy, umiejętność kształtnego pisania,  lecz także czytelność zapisu i jego rozplanowanie.

Wśród laureatów konkursu znalazła się Nikola Marszałek z klas 6, która zajęła w finale 3 miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym finalistkom i gorąco zachęcamy innych do podjęcia wyzwania w kolejnej edycji konkursu.