Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie I

Każde dziecko ma zdolności, talenty, choć czasem bardzo ukryte. Każde dziecko jest wartościowe!

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, dzięki któremu mamy okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. W 2003 roku wszystko się rozpoczęło. Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot”(czyli “Kropka”), w której opowiedziano historię małej Vashtii. Dzięki nauczycielce plastyki i kropce nieśmiała dziewczynka uwierzyła w siebie i swoje możliwości oraz poznała swój talent.

W naszej klasie uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kropki. Świętowali ten dzień na wiele sposobów: wysłuchali opowiadania „The Dot” oraz udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące tej ciekawej historii. Pojawiły się piękne prace plastyczne, w których główną rolę odgrywała kropka. Można było zrobić zdjęcie, zagrać oraz wykonać zadania na karach pracy.

Ten dzień pozostawił miłe wspomnienia i z pewnością powtórzymy go w przyszłym roku.

Dziękujemy wszystkim pierwszakom za przyłączenie się do kolorowej zabawy 🙂