Kredkobranie

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Św. Jan Paweł II

Szkolne koło wolontariatu, już od najbliższego poniedziałku (9 września) zaprasza całą społeczność szkolną do włączenia się po raz kolejny w ogólnopolską akcję charytatywną "KREDKOBRANIE", która wspiera naszych najmłodszych rodaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczpospolitej.

Celem prowadzonej akcji jest zbiórka nowych przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych, które trafią do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z „Macierzy” o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski.

W tym roku zbieramy:

 Teczki
 Ryzy papieru
 Pędzle

Zbiórka na terenie szkoły potrwa do 27 września. Materiały prosimy przekazywać bezpośrednio do opiekunów szkolnego koła wolontariatu: Pani Elżbiety Gruca oraz Pani Justyny Job- Janik.