BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 14 lutego 2023 roku.
Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła inspirujący do uciechy klimat. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje  i przebrania, które umożliwiały wcielanie się w ulubione postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, piratów, policjantów, piłkarzy … , nie sposób zliczyć i wymienić te wszystkie postaci. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowała w tym dniu konkurs na najlepszy strój karnawałowy. Jury miało więc bardzo trudne zadanie, jednak udało się wybrać najwspanialsze kreacje i tak wśród najmłodszych wyłoniono następujących zwycięzców:
Antonina Świętek z klasy 1, Kacper Czech z klasy 2 oraz Alicja Kowalcze z klasy 3.
W grupie starszych uczniów najbardziej oryginalnym strojem wyróżniali się:
Martyna Koza – klasa 4, Dawid Dittmajer – klasa 5, Wojciech Kowalcze – klasa 6, Maja Irzyk – klasa 7 oraz Martyna Bednarz – klasa 8.
Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, a SU obdarował pozostałych uczestników zabawy cukierkami.

Dziękujemy naszym niezawodnym Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku  i pięknych balowych strojów, zaś wszystkim uczniom za wspaniałą zabawę i mile spędzony czas.

Kolejny bal karnawałowy już za rok…