WIELICZKA

W poniedziałek 25 listopada 2019r. uczniowie klas: IV, V, VI a i VI b wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Wieliczki.Wędrówkę do podziemnego świata rozpoczęliśmy w  szybie Daniłowicza, gdzie musieliśmy pokonać 385 stopni. Następnie pod opieką przewodnika rozpoczęliśmy podziwianie  niezwykłych korytarzy wykutych w soli, komór oraz podziemnych jezior. Naszą uwagę przykuły majestatyczne konstrukcje ciesielskie stanowiące niezbędne zabezpieczenia. Sporą atrakcją była możliwość przekonania się jak ciężka jest praca górników, uczniowie mogli bowiem uruchomić różnorodne  maszyny i narzędzia górnicze. Naszą uwagę przykuwały również piękne rzeźby przedstawiające górników i konie podczas wydobywania soli. Jednym z punktów wycieczki było również Muzeum Żup Krakowskich. Sprawiliśmy ogromną radość oprowadzającym nas przewodnikom, gdyż uczniowie w ramach wdzięczności wręczyli im własnoręcznie wykonaną pracę na szkole oraz symboliczne podziękowanie. Następnie udaliśmy się do zabytkowego kościoła Św. Klemensa oraz na dziedziniec zamku wielickiego. Chętni uczniowie wraz z opiekunami mogli wejść na basztę, aby podziwiać panoramę Wieliczki. Wycieczka była bardzo udana, na nowo uzmysłowiła nam prawdę zawartą w powiedzeniu: "Cudze chwalicie, swego nie znacie".