Rajd Patriotyczny do Wysokiej

Do tradycji naszej Szkoły należy udział najstarszych klas w pieszej wędrówce do miejsca pamięci narodowej, by oddać hołd  bohaterom poległym za Ojczyznę podczas II wojny światowej.

7 października 2024 r.  uczniowie z klasy VII i VIII pod opieką wychowawców -  p. Ewy Dyrdy, p. Anny Gwiżdż oraz p. Jolanty Barglik wzięli udział w Rajdzie Patriotycznym do Wysokiej.
Na Cmentarzu Wojskowym młodzież z powagą uczestniczyła w apelu poległych oraz wysłuchała recytacji wierszy patriotycznych. Delegacja uczniów zapaliła symboliczny znicz pod pomnikiem poległych we wrześniu 1939 r. żołnierzy i partyzantów.  Uczestnicy rajdu  przeczytali także zamieszczone na tablicy informacyjnej wiadomości na temat wydarzeń, które rozegrały się podczas „Bitwy o Wysoką”.
Następnie udaliśmy się na teren Szkoły Podstawowej w Wysokiej, gdzie dzięki uprzejmości ze strony Pani Dyrektor, mogliśmy zaznać chwili odpoczynku. Po wspólnych zabawach integracyjnych i rozgrywkach sportowych  wyruszyliśmy w drogę powrotną do Naprawy.