Dlaczego warto być ministrantem lub należeć do scholii parafialnej?

W poniedziałek 17 czerwca br. w trakcie lekcji religii, uczniów klas 1-4 odwiedził Dominik Kołodziej, lektor i ceremoniarz z Parafii Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej w Naprawie, a także były uczeń naszej szkoły.

Podczas spotkania z dziećmi opowiadał on o tym, czym zajmują się ministranci i schola parafialna. Na specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej pokazywał również, że oprócz posługi w kościele, obie te grupy integrują się poprzez wspólne spotkania i wyjazdy. Uczniowie poznali także patronów tych wspólnot: św. Tarsycjusza, św. Dominika Savio i św. Cecylię.

Tego dnia dzieci miały okazję przebrać się w stroje ministrantów i pelerynki używane przez scholę. Mogły także zobaczyć pełny strój księdza, w który ubrany jest podczas sprawowania Mszy Świętej. Chętni dzwonili także dzwonkami używanymi w trakcie liturgii.

Celem spotkania z uczniami było zachęcenie ich do wstąpienia w szeregi ministrantów lub scholii parafialnej, aby jeszcze bardziej pogłębiali swoją relację z Jezusem.