Wycieczka przedszkolaków do gospodarstwa rolnego

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Wycieczka przedszkolaków do gospodarstwa rolnego

 

Dnia 10 maja, grupa przedszkolna sześciolatków wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego , by poznać  pracę rolnika. Tym razem źródłem wiedzy nie były książeczki czy ilustracje, tego dnia czerpaliśmy informacje z pierwszej ręki. W poniedziałkowy  poranek, tuż po śniadaniu, udaliśmy się na pieszą wycieczkę do pobliskiego gospodarstwa rolnego państwa Folwarskich. Na miejscu czekał na nas sympatyczny gospodarz, który oprowadził nas po swoim gospodarstwie. Dzieci miały okazję zobaczyć zwierzęta mieszkające w wiejskiej zagrodzie.

Z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści gospodarza, o jego codziennych obowiązkach.   Oczywiście gospodarz z chęcią odpowiedział na wszystkie dziecięce pytania, rozwiewając tym wszelkie wątpliwości. Nie mniej emocjonujące okazało się oglądanie maszyn rolniczych ułatwiających pracę w gospodarstwie. Atrakcją dla dzieci była możliwość skosztowania mleka prosto od krowy , dla chętnych było tez mleczko w kartonikach oraz pyszne ciasteczka.

W drodze powrotnej  przedszkolaki odwiedziły tez stadninę koni i pięknego osiołka u państwa Burtanów.

Raz jeszcze, gorąco dziękujemy Dziadkom oraz Rodzicom naszej koleżanki Maji , oraz państwu Burtan za miłe przyjęcie i poświęcony czas.

Po powrocie przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że taka forma nauki bardzo im odpowiada i z chęcią wybiorą się na kolejne lekcje w terenie;)

Była to dla nas niezwykła lekcja o życiu zwierząt i ludzi w gospodarstwie wiejskim. Dziękujemy!