Wycieczka klasy IV do Krakowa

We wtorek  28 maja klasa IV   wraz z Księdzem Proboszczem, wychowawczynią  i swoimi mamami była na wycieczce w Krakowie, która zorganizowana została z okazji pierwszej rocznicy I Komunii Świętej. Trasa wycieczki obejmowała: Centrum Jana Pawła II,  gdzie mieliśmy możliwość zobaczyć i posłuchać ciekawej prezentacji  na temat tej bazyliki  oraz uczestniczyć we mszy świętej. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki w postaci żółtych plecaków wraz z wyposażeniem ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Następnie udaliśmy się na ulicę Franciszkańską 3, by odwiedzić Pałac Arcybiskupi,  posłuchać ciekawych opowieści siostry Karoli oraz spotkać się z Arcybiskupem Kościoła  Krakowskiego - Markiem Jędraszewskim. W drodze na Wawel mogliśmy się posilić pysznymi drożdżówkami w maleńkiej kawiarence „Dragon", a potem udaliśmy się na zwiedzanie  Wawelu. Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta, podobnie jak groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w podziemiach Katedry.  Wycieczka była naprawdę udana. Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Z żalem żegnaliśmy Kraków, który odcisnął w naszych sercach swój ślad. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że odwiedzą go ponownie.