Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Regionalnej „W cieniu jodeł i świerków”

29 listopada 2023 roku w Bibliotece Suskiej odbyła się jubileuszowa XX edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego “W cieniu jodeł i świerków”, którego celem jest odkrywanie piękna poezji i prozy autorów z naszego regionu. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 16 uczestników. Recytacje oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy VII i VIII szkół podstawowych oraz szkoły średnie. Każdy z recytatorów zaprezentował dwa utwory: wiersz i prozę  autorów z naszego regionu.

Naszą szkołę podczas przesłuchań reprezentowała Karolina Wilczak z kl. VII, która zajęła III miejsce. Udział w tym konkursie wzięła także Zuzanna Karkula. Nagrodzone uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.